אהבה מותנית

החיים הם מסע, ואתה יכול לבחור במסלול שיוביל אותך מאהבה מותנית לאהבה בלתי מותנית

 

אני חושב שכל אדם בריא מבחינה רגשית, רוצה לאהוב ולהיות אהוב. אנחנו רוצים שאנשים יאהבו אותנו כפי שאנחנו. אנחנו רוצים להרגיש מקובלים בלי שום קשר לדברים שאנחנו אומרים ועושים. כאשר אנחנו טועים, אנחנו רוצים שיסלחו לנו. אנחנו רוצים אהבה ללא תנאי.

אבל הבעיה מתחילה כאשר איננו משיבים אהבה ללא תנאי. לדוגמה, לעולם לא תהיה אהבה אמיתית בין שני אנשים אם שניהם רק מחפשים מענה על הצרכים שלהם. איך שני אנשים יכולים להצליח לנהל קשר ביניהם אם כל אחד מהם חושב: "אם אתה אוהב אותי, תעשה מה שאני רוצה"?

יש רק אחד שיכול לאהוב אותך ללא תנאי. שמו ישוע. תבין, ישוע, בן האלוהים  הוא מושלם ודורש מאיתנו שלמות, אבל איש מאיתנו איננו יכול לנהל חיים מושלמים, ולזה קוראים חטא. העונש על חטא הוא מוות. אבל העונש הזה גדול מכדי שנוכל לשלם אותו! כתוב בכתבי הקודש שאלוהים הפגין את אהבתו כלפינו כששלח את המשיח ככפרה בעדנו כאשר עוד היינו אנשים חוטאים. ישוע הקריב את חייו למעננו, וזהו המעשה הנעלה ביותר של אהבה ללא תנאי.

אלוהים מקבל אותנו כפי שאנחנו, למרות המעשים שעשינו ואפילו למרות המעשים שהיינו צריכים לעשות ולא עשינו. אבל עכשיו הוא מצפה שגם אנחנו נקבל אותו ללא תנאי. הוא רוצה שנקבל את אהבתו וניכנע לו בכל ליבנו, בכל מאודנו, בכל נפשנו ובכל כוחנו. הוא רוצה את כל כולנו. כאשר אנחנו מתמסרים לישוע כליל, הוא מקבל את כל מה שאנחנו, אוהב את כל כולנו, מוקיר את כל כולנו ושמח על כל כולנו.

ישוע לעולם לא יעזוב אותך, ינטוש אותך, יזלזל בך או אפילו יגנה אותך. האם ידעת שכתוב בכתבי הקודש שישוע לא בא אל העולם כדי להרשיע את העולם אלא כדי להושיע אותו? הוא בא כדי להעניק אהבה ללא תנאי.

אחרי שאנחנו מכירים את אהבתו, אנחנו צריכים למהר ולחבק אותה. כתבי הקודש מתארים היטב את האהבה הבלתי מותנית הזאת ומעניקים לנו דוגמה ללכת בעקבותיה. הנה דוגמה:

"האהבה סבלנית ונדיבה. האהבה אינה מקנאת. האהבה לא תתפאר ולא תתנשא… האהבה… באמת שמחתה. היא תכסה על הכול, תאמין בכול, תקווה לכול ותסבול את הכול… האהבה לא תימוט לעולם".

אנחנו מאמינים שישוע הוא בן אלוהים ומשיח ישראל והעולם כולו. נביאי התנ"ך ניבאו עליו לפני אלפי שנים. ישעיהו אמר שהמשיח היה "מדוכא מעוונותינו" (ישעיה נג 5). כלומר, הוא היה צריך למות במקומנו ולהיות הקורבן על חטאינו. דניאל הנביא כתב שהמשיח יוצא להורג ושזמן קצר אחרי כן, ייחרבו ירושלים ובית המקדש (דניאל ט 26). ישוע הגשים את שתי הנבואות האלה. בעצם, יש יותר משלוש מאות שלושים ושלוש נבואות שונות שכולן התגשמו בחייו של ישוע המשיח.

ישוע סבל ומת בעדנו אבל גם קם מהמתים וניצח את המוות. כל מי שמאמין בו מקבל מחילה על חטאיו וזוכה לחיי נצח. לכן אנחנו יכולים להתפלל אליו בתקופות של סבל וחטא ולדעת שהוא נאמן והוא יסלח לנו וירפא אותנו. הוא שומע אותנו כאשר אנחנו מתפללים.

רק ישוע המשיח יכול לענות על הצורך העמוק בליבך להיות אהוב ללא תנאי. אתה צריך להודות בחטא שלך, להאמין בישוע וללכת בדרכיו. אם תעשה זאת, תכיר אהבה ללא תנאי. אחרי שתכיר אותה, תוכל גם להעניק אותה.

בוא נדבר עם ישוע עכשיו…

ישוע היקר, אני רוצה לאהוב ולהיות אהוב ללא תנאי. אנא סלח לי על חטאיי והראה לי את אהבתך. אני מכניע לך את ליבי ומבקש שתיקח את השליטה בחיי. תודה.

כעת, לחץ על הלשונית "כן" על גבי המסך הזה ומישהו ייצור איתך קשר. אולי אתה מתעניין אבל אינך מוכן לעשות את הצעד הזה לקראת ישוע. הוא יהיה שם כשתהיה מוכן.

ישוע אוהב אותך!

 

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע