החיים מביאים איתם בלבול

החיים מביאים איתם בלבול

לכולנו נמאס מאלו שמספרים שקרים. אנחנו רואים אותם באינטרנט או בטלוויזיה או מאזינים להם ברדיו וחושבים, "האם הם אי פעם הולכים להפסיק לשקר?" אנחנו תוהים לעצמינו האם הם בכלל יודעים להבדיל בין אמת לשקר?

הונאה גורמת לנזק

שקרים יכולים להיות אישיים יותר ממה שמתואר לנו בתקשורת. הם יכולים לפגוע בנו בייחוד אם הם מגיעים ממישהו שאנחנו אוהבים וסומכים עליו. אנחנו יכולים לחוש כי הונו אותנו ואף לתהות אם ניתן לסמוך על אותו אדם פעם נוספת. כשמישהו משקר לנו זה יוצר אצלנו בלבול ותחושת אכזבה מחלחלת בתוכנו. אנחנו כבר לא בטוחים במי ניתן לבטוח. אנחנו מתחילים לשאול את עצמינו האם כולם משקרים? האם ישנם עדיין אנשים אמינים? על מי ניתן לסמוך? אנחנו מתחילים לחוש בלבול ונסגרים בפני אנשים מבחוץ.

מתי השקר שהביא כל כך הרבה סבל לעולם שלנו התחיל? דבר אלוהים מספר לנו שהשקר היה שם ממש בהתחלה. השטן בדמות נחש ניגש לאבות אבותינו אדם וחווה ושיקר להם.

וְהַנָּחָשׁ, הָיָה עָרוּם, מִכֹּל חַיַּת הַשָּׂדֶה, אֲשֶׁר עָשָׂה יְהוָה אֱלֹהִים; וַיֹּאמֶר, אֶל-הָאִשָּׁה, אַף כִּי-אָמַר אֱלֹהִים, לֹא תֹאכְלוּ מִכֹּל עֵץ הַגָּן.(בראשית ג' 1).

השטן ניסה לזרוע זרע של פקפוק בחווה. הוא הונה אותה. הוא אמר לה שזה אלוהים בכלל שמשקר לה וכי הוא לא באמת אוהב אותה. הוא עבד עליה וגרם לה לחשוב שאלוהים מונע ממנה ומאדם משהו שהם צריכים. דרך אותה הונאה הוא גרם להם לאכול את הפרי שאלוהים אסר והביא לעולם שלנו את החטא והחשיכה. שקר הפך להיות תכונה אנושית בזמן שהגזע האנושי התרבה. כשאנחנו נתקלים בקושי אנחנו נוטים יותר לשקר מאשר לומר את האמת.

החופש משקר

אם הדבר נכון, כיצד אנו יכולים להיות חופשים מעולם שמשקר? מה יכול להשתנות בליבנו בכדי שנוכל לחזור לשנוא את החטא ולאהוב לומר את האמת?

אלוהים שלח לנו גואל. אנחנו הופכים להיות דוברי אמת כאשר האמת של הגואל שלנו משחררת אותנו. ישוע הוא האמת(יוחנן יד' פס 6) והוא קורא לכל המתהלכים אחריו להתהלך באמת. דבר אלוהים אומר לנו לנו :" אל תשקרו איש לרעהו, שכן פשטתם את האדם הישן עם מעשיו."(אל הקולוסים ג' פס' 9) קיבלנו חיים חדשים ברגע שאלוהים סלח לנו על החטאים שלנו והתחלנו להתהלך אחרי ישוע.

אנא צרו קשר על ידי סימון התא שממדבר אליכם בתחתית המאמר. במידה ותרצו לשמוע עוד על ישוע או שאתם זקוקים לתפילה יש תמיד חבר צוות שמחכה לפניות שלכם.

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע