חרדה

החיים הם מסע, ואתה יכול לבחור בדרך שתוביל אותך מחרדה לשלום.

גורמים רבים בחיים יכולים לעורר חרדה, ביניהם ייאוש, דחייה או השאלה מה יקרה כשנמות. שאלות לגבי הביטחון הכלכלי שלנו, מערכות היחסים בחיינו, מה שקרה בעבר ואיך זה משפיע על ההווה שלנו, יכולות להציף אותנו בחרדה. יש מצבים שמעוררים בנו תחושה של אי-נוחות, אבל אם לא נטפל בה, היא עלולה להפוך לדאגה, לפחד ולחרדה ולגזול מאיתנו את שמחת החיים שלנו.

החיים מלאים במצבים שאיננו יכולים לשנות או לתקן. איננו יכולים לשלוט בכל מצב או בכל אדם בחיינו. איננו יכולים לגרום לכל מצב להניב את התוצאה הרצויה בעינינו. ואנחנו חייבים להודות שלפעמים איננו יכולים לשלוט אפילו ברגשות שלנו. כאשר אנחנו ניצבים בפני בעיות המעוררות בנו חרדה, אנחנו יכולים לנסות לפעול בהתאם לרגשות ולעקרונות שלנו. אבל מי קובע אם הרגשות שלנו נכונים או שהעקרונות שלנו יניבו את התוצאה הרצויה?

החיים היו יכולים להיות קלים בהרבה אם מישהו היה מלווה אותנו בדרך ומראה לנו איך למצוא תשובות לחרדות שלנו, איך למצוא שלום מלא.

אני רוצה לספר לך שיש מישהו שמוכן לעשות את זה! שמו ישוע המשיח. ישוע המשיח בא לעולם לפני יותר מאלפיים שנה כדי לגלות לנו את אהבת אלוהים האב. הוא לא בא כדי לייסד דת חדשה. הוא בא כדי לשלם את המחיר על חוסר הציות שלנו לאלוהים, ולתת לנו חיים חדשים. ישוע אמר: "שלום אניח לכם, את שלומי אתן לכם… אל ייבהל לבבכם, ואל ייחת".

ישוע הוא היחיד בכל תולדות העולם שיכול לומר את הדברים האלה. ישוע היה נתון למצבים שהיו מחוץ לשליטתו. חבריו הקרובים נטשו אותו או בגדו בו. היו לישוע את כל הסיבות להתמלא חרדה אבל הוא גבר על תחושת החרדה וחוסר השליטה, והכניע את רצונו לרצון אלוהים.

אנחנו מאמינים שישוע הוא בן אלוהים ומשיח ישראל והעולם כולו. נביאי התנ"ך ניבאו עליו לפני אלפי שנים. ישעיהו אמר שהמשיח היה "מדוכא מעוונותינו" (ישעיה נג 5). כלומר, הוא היה צריך למות במקומנו ולהיות הקורבן על חטאינו. דניאל הנביא כתב שהמשיח יוצא להורג ושזמן קצר אחרי כן, ייחרבו ירושלים ובית המקדש (דניאל ט 26). ישוע הגשים את שתי הנבואות האלה. בעצם, יש יותר משלוש מאות שלושים ושלוש נבואות שונות שכולן התגשמו בחייו של ישוע המשיח.

ישוע סבל ומת בעדנו אבל גם קם מהמתים וניצח את המוות. כל מי שמאמין בו מקבל מחילה על חטאיו וזוכה לחיי נצח. לכן אנחנו יכולים להתפלל אליו בתקופות של סבל וחטא ולדעת שהוא נאמן והוא יסלח לנו וירפא אותנו. הוא שומע אותנו כאשר אנחנו מתפללים.

ישוע התפלל לאלוהים האב: "לא רצוני כי אם רצונך". ישוע השפיל את עצמו לפני אלוהים ונשמע לדרכו ולרצונו. זה הסוד! הדרך לשלום איננה לחפש שליטה אלא למסור את השליטה לידי אלוהים ולהישמע להדרכתו.

גם אנחנו יכולים להתפלל את התפילה הזאת ולבחור בדרך שתוביל אותנו מחרדה לשלום. אנחנו יכולים לעשות זאת ממש עכשיו…

ישוע היקר, אנא הסר ממני את החרדה ותן לי במקומה את שלומך. אנא סלח לי על חטאיי ועזור לי לגלות מהי המשמעות של חיי ואת הדרך להגשים אותה. אני מכניע לך את ליבי ומבקש שתיקח עכשיו את השליטה בחיי. תודה לך.

כעת, בחר בלשונית "כן" על גבי המסך ומישהו ייצור איתך קשר. אולי אתה מתעניין בישוע אבל עדיין אינך מרגיש מוכן לעשות צעד לקראתו. הוא יהיה שם כשיגיע הזמן שלך כי הוא אוהב אותך!

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע