התגברות על הבושה העמוקה

התגברות על הבושה העמוקה

לשרון יש בעיה רצינית.

היא מרגישה בושה שמשתקת אותה רגשית. לעיתים קרובות הדבר מפריע לה בחיה ומונע ממנה להתקדם והכי חשוב, הבושה מנעה ממנה לבקש את העזרה שהיא הייתה צריכה לקבל. בסרטון ניתן לראות את סיפורה של שרון.

למרות ששרון גדלה בבית משיחי אוהב, היא אף פעם לא הרגישה שייכת לאמונה. בגלל שהיא גדלה בבית מגונן שהרחיק ממנה כל פגע היא אף פעם לא חשה בושה כשהיא גדלה. הדבר השתנה כשהחלה לרכוש השכלה גבוהה. שרון התחברה לקבוצה שנהגה לחגוג לעיתים קרובות. היא קיימה יחסים עם גבר. היא לקחה הרבה החלטות שגויות.

לאחר כמה שנים החיים שלה יצאו מכלל שליטה. היא צנחה לחטא ולבסוף הפסיקה להיאבק בו ונכנעה לחטא. רגשי בושה הציפו אותה.

שרון פחדה שאנשים יגלו על כך. היא המשיכה ללכת לקהילה אך הסתירה את עצמה ככה שאף אחד לא יגלה את מבושה. לאט לאט אלוהים פרץ דרך ההתנגדות שלה ועזר לה במסע החיפוש שלה לאחר אהבה  וקבלה. שרון הרגישה שאלוהים מושך אותה קרוב יותר אליו. הוא סייע לה למצוא מנטורים שהבינו את הכאב שבא בעקבות הכישלונות שלה ועזרו לה. לצלוח את רגשי הבושה ששרון חשה.

עלינו להבין כי לאלוהים אכפת יותר מסליחת חטאים וריפוי עצמי מאשר החטאים ששרון עשתה. הוא מרגיש באותה צורה כלפיך.  לא משנה כמה נפלת ונכשלת אלוהים רואה אותך כבעל ערך וראוי לו.

בושה משקרת. הבושה מספר לנו שסליחת חטאים נועדה לאנשים אחרים, לא עבורך. הבושה מדגישה את הכישלונות והחטאים שלנו בפני אנשים. אבל חשוב לזכור, הבושה משקרת. אין חטא שחטאנו שיכול לבטל כמה שאלוהים אוהב אותך.

אלוהים מתמחה בריפוי האנשים שנפגעו מבושה וחטא

אלוהים מתמחה בריפוי האנשים שנפגעו מבושה וחטא. כמו שרון, אנחנו יכולים לחוש את אלוהים מושך אותנו קרוב יותר אליו. אלוהים מעוניין לסלוח לנו, לרפא ולחדש אותנו.

אולי אנחנו מרגישים כמו שרון. היא אמרה לעצה:" ניסיתי וניסיתי. עשיתי את הטוב ביותר שאני יכולה ופשוט נכשלתי." ברגע שהיא נכנע היא התחילה להרגיש את אלוהים מושך אותה אליו. זאת הייתה נקודת מפנה בחייה. ברגע שהיא הבינה שמערכת היחסים שלה עם אלוהים לא תלויה ביכולות האישיות שלה אלוהים יכול היה להיכנס לחייה.

הרבה לפני שנולדנו אלוהים ידע את המחיר שנשלם בעבור החטא. הוא שלח את בנו, ישוע, בכדי לשלם את מחיר החטא של כולנו-אחת ולתמיד. על ידי כך שנצלב אדם בלי חטא ישוע לקח על עצמו את מחיר החטאים שלנו על עצמו. הקורבן שלו הסדיר את החוב של כולנו.

קחו את ההזדמנות הזאת ותבקשו מאלוהים סליחת חטאים ותחזירו את השליטה על החיים שלכם.

מתחילים בתפילה

"אבא שבשמיים, אני מודה שביישתי את עצמי, משפחתי ואותך. אני צריך סליחת חטאים עבור החטאים שביצעתי. אני בוחר לשים אותך כאדון על חיי. אנא סייע לי למצוא אושר וחופש וחיים ללא בושה בזמן שאני לומד כיצד לחיות עבורך. אנא הדרך אותי דרך משא החיים וסייע לי להביא כבוד לשמך. בשם ישוע המשיח אמן."

במידה ונשאתם תפילה זאת אנא לחצו על הכפתור למטה ונציג מהצוות שלנו יצור קשר עמכם בהקדם.

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע