קום ועמוד יציב ואיתן

קום ועמוד יציב ואיתן

ד"ר מארק פלטרי

מאז ומתמיד חשבתי שמבחן אופיו האמיתי של האדם אינו כיצד הוא מתנהג כאשר הוא מנצח אלא כיצד הוא מגיב כשהוא עומד להפסיד. כל אחד יכול להיות עם בטחון עצמי כשהוא מוקף בחברים שמעריצים אותו וכשהוא נמצא בשיא. אך כשהחיים מכים בך ואתה נמצא בתחתית ואתה מנסה לחזור חזרה למעלה אתה מגיע לצומת. כמה נואש אתה לקום חזרה?  מה הסיבה האמתית שאתה חי עבורה? מה השאיפות והחלומות שלך כרגע? האם אתה מוכן לקום ולהילחם עבור השאיפות והחלומות שלך?

לא מצליח להתאושש

בפרק חמש בבשורה ליוחנן מוזכר לנו על פגישה שנערכה בברכת בית חסדא בין ישוע לבין אדם שהיה שקוף בעיני החברה מעלה לשלושים ושמונה שנים. אותו אדם היה אחד מזה רבים שנדחקו לשולי החברה:" שָׁמָּה שָׁכְבוּ חוֹלִים וְעִוְרִים וּפִסְחִים וִיבֵשֵׁי־כֹחַ לָרֹב (וְהֵמָּה מְיַחֲלִים לִתְנוּעַת הַמָּיִם׃" (פסוק 3). ישוע, שידע שאותו אדם מתמודד עם נכות תקופה ארוכה  כבר שאל אותו שאלה מעניינת:" האם אתה רוצה להחלים?"

בואו נעצור לרגע ונתמקד בשאלה הזאת. "האם אתה רוצה להחלים?" נראה ברור כי אותו אדם היה במצב של חוסר אונים וכי הוא ייתן הכל בכדי להחלים ובכל זאת ישנם אנשים שהמהלומה שספגו בחיים הייתה כה חזקה שהם לא מצליחים להתאושש. הם התבוססו בתוך הטרגדיה שעברו ובכך אותה תחושה הפכה להיות הנורמה שלהם. כעת הם אף מזדהים על פי אותה טרגדיה והיא מגדירה אותם. החיים שלהם ספגו מהלומה וכעת הם רואים וחווים את חייהם דרך העדשה של אותה הטרגדיה והיא משפיעה על כל תחושה או מחשבה שלהם.

אל תישאר למטה

אתה פגוע כרגע. אתה פגוע בגלל פגיעה שחווית ממישהו שסמכת עליו או אהבת או שמישהו שאתה אוהב חווה פגיעה. הכאב שאתה חווה הוא תקין ולא צריך להקטין או להתעלם ממנו בשום צורה. אתה חש את הכאב הזה בגלל שמישהו או משהו פגע בך עמוקות, אני מבין את הכאב שלך. אבל השאלה הנשאלת היא: "האם אתה רוצה להחלים?"

במידה ואתה מחליט להישאר למטה אתה מאפשר למקור הפגיעה שלך להמשיך ולהשפיע עלייך ולפגוע בך הרבה מעבר משום שאותה פגיעה וטראומה ישפיעו על דברים אחרים בחיים שלך. לדוגמא, ישנם סיפורים על הורים שאיבדו את ילדם בגלל מחלה והם כאבו וחשו מרירות כל כך גדולה גלפי אלוהים שהדבר פגע בילדים שכן חיים וחיבל במערכת יחסים שלהם עם אלוהים.

זה תלוי בך

האם אתה רוצה לתת לטרגדיה להגדיר אותך ולגנוב ממך את החיים שאלוהים יצר עבורך? במידה ותבחר בריפוי עלייך לעשות את מה שישוע אמר לאותו אדם לעשות: וַיֹּאמֶר אֵלָיו יֵשׁוּעַ קוּם שָׂא אֶת־מִשְׁכָּבְךָ וְהִתְהַלֵּךְ׃(יוחנן ה' 8). אותו אדם פנה לישוע, קביל הנחיות וציית למה שישוע הנחה אותו לעשות. תראו מה קרה: "וּכְרֶגַע שָׁב הָאִישׁ לְאֵיתָנוֹ וַיִּשָּׂא אֶת־מִשְׁכָּבוֹ וַיִּתְהַלָּךְ."(יוחנן ה' 9)

הסיפור של אותו האדם יכולה להיות העדות שלך. אבל עלייך להיות מוכן לקום! במידה ותרצו ללמוד עוד, ישנה סדרה של עשר סיבות מדוע אתה יכול, וכדאי לך לקום ולעמוד. אנחנו נציג כיצד בעמידה שלך משפיעה על האישיות שלך וכיצד הרצון שלך להחלים ולהתאושש משפיעה על הסובבים עלייך.

לגבי הסספק

החומרים שמובאים בסיפור נלקחו מהספר של ד"ר מארק פלטרי.

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע