מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

כיצד אני מגיב כשאני מותקף באופן רוחני?

יש בך כוח חדש

בספר יוחנן שבברית החדשה ישנו סיפור בו ישוע מלמד את תלמידיו דבר שהם מאוד מתקשים לקבל. רבים מתלמידים אלו כל כך נעלבו מלימוד זה עד שבחרו לעזוב את ישוע. גם שנים עשר תלמידיו מצאו את עצמם מאותגרים עם לימוד זה. מצד אחד הם רצו להאמין לדבריו, אולם באותו זמן התקשו להבין את הלימוד וחשו נפגעים גם כן. ישוע שאל את השנים עשר אם הם מתכוונים לעזוב אותו גם כן? שאול דיבר וענה:  "אֲדוֹנֵנוּ, אֶל מִי נֵלֵךְ? דִּבְרֵי חַיֵּי עוֹלָם עִמְּךָ. 69 וַאֲנַחְנוּ הֶאֱמַנּוּ וְיָדַעְנוּ שֶׁאַתָּה קְדוֹשׁ הָאֱלֹהִים." שמעון אף שלא הבין את הלימוד של ישוע היה נאמן לו.

יהיו תקופות בחייך בהם תיתקל במצבים שלא יראו הגיוניים לך. כפי שהזכרנו  קודם, טרגדיות ואירועי חיים קשים משפיעים על צדיקים וגם על אלה שאינם כאחד, וגם אתה תחווה לעיתים התקפות מהשטן. דבר ה' אומר לנו ש: " אוֹיִבְכֶם הַשָֹטָן מְשׁוֹטֵט כְּאַרְיֵה שׁוֹאֵג וּמְחַפֵּשׂ לוֹ לִטְרֹף מִישֶׁהו.  (האיגרת הראשונה לפטרוס ה':8). כיצד אם כן עליך להגיב לכך?

התשובה לכך היא להשתמש בכוח הניתן לך. כמו שמעון פטרוס,  עליך לפנות לישוע. לאן עוד תוכל לפנות כדי למצוא את האמת? לישוע לבדו יש את המילים הנותנות חיי נצח והוא לבדו כוחך. למרות שאולי לא תבין את המצב, ולא תראה כל פתרון לבעייתך, עליך לסמוך על ישוע, כיוון שהוא התשובה והפתרון לבעיה. אין בעיה שקשה מדי, גדולה, או מסובכת מדי שישוע לא יוכל לפתור. בקרוב גם תלמד שבזמן שאתה מרגיש בשיא חולשתך – ישוע תמיד חזק.

אתה יכול לסמוך על ישוע ולהאמין שהוא מסוגל להפוך כל דבר למשהו טוב, לטובת אלה שאוהבים אותו וקרואים למען שמו. אתה יכול להישען בבטחה ולדעת שכל מה שבמטרתו היה להזיק לך, ישתנה על ידי אלוהים במטרה להיטיב עמך. המסירות העמוקה שלך לישוע היא זו שבסופו של דבר תוביל אותך אל הניצחון. המילה שמתארת את האמון שלך, אמונתך, ביטחונך ומסירותך נקראת "אמונה". אתה יכול להלך בביטחון בישוע ולדעת שהוא יצעד עמך דרך כל קשיי החיים והניסיונות שתחווה, וייתן לך את הניצחון.

גם השטן ינסה כל שלעיל ידו על מנת להרוס כל דבר שנמצא סביבך. הוא יביא מלחמות, מחלות וטרגדיות שונות. הוא ישקר לך וינסה להביא  אותך למצב שבו תפקפק בטובו של אלוהים, באהבתו אליך, או ביכולתו לעזור לך במסעות החיים. הוא ינסה לזרוע פחד בליבך, אבל למרות שהוא ינסה להשפיע בצורה זו או אחרת על חייך וסביבתך, הוא לעולם לא יוכל לגעת בליבך או בנפשך.

בספר יעקב (ד':7) שבברית החדשה כתוב :"הִתְיַצְּבוּ נֶגֶד הַשָֹטָן וְיִבְרַח מִפְּנֵיכֶם". הדרך להתנגד לשטן היא על ידי אמונה חזקה בישוע, על ידי כך שתבטח ותאמין בו, תסמוך עליו ותהיה נאמן לו בכל דרכך. אמונה חזקה ויציבה באדון תבריח את השטן רחוק.

לכן, כיצד עליך להגיב בזמן שאתה מרגיש מותקף רוחנית? הנה מספר דברים שעליך לזכור:

קודם כל זכור שיש לך זהות חדשה במשיח ישוע ושאתה כעת שייך לו. דע שיש לך אדון חדש על חייך אשר רוצה שרצונו ייעשה בחייך. זכור שיש לך נקודת ראות חדשה על "האמת" ומטרת האמת היא לשחרר אותך. אל תשכח על שאתה מאמץ דפוס התנהגות חדש של חיי צדק וקדושה ושתפילותיך מלאות כוח והשפעה. כמו כן, אתה לומד להכיר את שלום האלוהים, שלום שהוא מעל ומעבר להבנתך. 

אם תדע ליישם את כל המוזכר לעיל, ביטחונך ואמונתך באדון רק יגדלו ויהוו למקור יציב של כוח ועוז.

במסע חייך זה, אני מתפלל עבורך שאמונתך בישוע המשיח תהווה למקור כוחך ויציבותך.

השיעור הבא