מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

האם זה חשוב להיות בקשר יומיומי עם אלוהים?

יש לך מעגל פנימי חדש

זה מאוד חשוב שאתה שומר על קשר יומיומי עם אלוהים על ידי כך שאתה קורא את הכתובים ונותן זמן משמעותי לתפילה. העובדה שכעת אתה הולך אחר ישוע זה לא איזשהו "תוואי התנהגות" שהחלטת לאמץ לעצמך, אלא שההליכה אחר ישוע מגדירה את מי שאתה כעת ואת היחסים שלך עם אלוהים. זאת אומרת שכעת נוסף לך מעגל חדש של חברים קרובים, והם "אלוהים האב, אלוהים הבן ורוח הקודש של אלוהים".

אתן לך דוגמא: אם היה לי הכבוד להיות חברך, סביר להניח שהיינו יושבים ביחד, מדברים וחולקים מידע על חיינו זה עם זה. בשעה שהאחד מדבר – השני מקשיב וההיפך. החיבור והקשר שלך עם אלוהים צריך להיות דומה מכיוון שכעת אתה נמצא בקשר עמוק עמו. קשר וחיבור זה באים לידי ביטוי דרך התפילה.

בברית החדשה השליח שאול כתב שעלינו: "בכל תפילה ותחינה התפללו תמיד ברוח. שקדו בתפילתכם והתמידו בתחינה בעד כל הקדושים"

אני רוצה לעודד אותך להקדיש זמן לתפילה בכל יום. זהו זמן שבו אתה נמצא בקשר והתחברות עם אלוהים, מדבר עמו וגם מקשיב לקולו. זהו הזמן להלל אותו ולהודות לו על הניצחונות שהוא נתן לך, למצוא בו נחמה על רגעים קשים שאתה חווה, ולקבל ממנו את החכמה להתנהל בכל מצב שבו אתה נמצא. אין בקשת תפילה קטנה מדי או גדולה מדי עבור אלוהים ואין תפילה שעליה הוא לא יוכל לענות. אם תפילתך ובקשתך חשובה לך – אז היא חשובה גם לאלוהים.

חשוב גם להבין שאין מצב שהוא מסובך מדי או בלתי פתיר עבור אלוהים. בספר לוקס (א':37) בברית החדשה אנו קוראים: "כִּי לֹא יִפָּלֵא מֵאֱלֹהִים כָּל דָּבָר". הדרך שבא אלוהים בוחר לענות לך על תפילותיך היא תמיד הדרך הטובה ביותר, והתזמון שלו במתן תשובה לבקשתך הוא תמיד התזמון המושלם.

כשתיתקל בקשיים ובפיתויים שונים סביר להניח שתשמע דעות שונות מכל עבר, אך איזו דעה נושאת עמה חכמה, ולאיזה קול עליך לשמוע? 

הנה דבר חשוב שעליך לדעת: אם אתה נמצא בקשר מתמיד ויומיומי עם אלוהים, אתה לומד לזהות את קולו בכל זמן, במיוחד בזמנים בהם אתה מאותגר בקשיים או בפיתויים. ישוע קרוב אליך יותר מאשר אח והוא לעולם לא יאכזב, לכן עליך ללכת אחר קולו בכל עת.

שאול הורה לנו להתפלל ברוח. רוח הקודש היא חלק מהווייתו הבלתי נפרדת של אלוהים. יש את אלוהים האב, אלוהים הבן ורוח קודשו של אלוהים. אתה תלמד על כך יותר ככל שתגדל ביחסיך עם אלוהים. רוח הקודש נקראת גם "המנחם" והיועץ". רוח הקודש היא זו שמחזקת אותנו ומעצימה אותנו במתנות רוחניות שמעידות על ישוע עצמו.

אני מעודד אותך לבקש מהאדון שיעזור לך להכיר את רוח קודשו באופן אישי ומעמיק. תן לרוח קודשו להיות נוכחת בצורה חזקה ואמיתית בחייך, ובאופן שיכבד את אביך שבשמיים.

האם זה כה חשוב להתחבר עם אלוהים באופן קבוע ויומיומי? כמובן שכן! אם אתה אוהב את אלוהים אז כמובן שתבחר להיות עמו בקשר דרך תפילה. בזמן התפילה אתה תגלה שהינך מקבל ממנו נחמה, חכמה, כוח ואהבה. 

במסע חייך זה אני מתפלל עבורך שתפתח חיי תפילה עמוקים, ויחסים קרובים עם המעגל הרוחני הפנימי שלך, אלוהים האב, ישוע בנו ורוח קודשו.

השיעור הבא