מה קרה הרגע?

יש לך זהות חדשה

אני מאוד שמח עבורך על שביקשת מהאדון ישוע לשכון בתוך ליבך, להיות המושיע שלך והאדון על חייך. מעתה תוכל ליהנות מחיים איכותיים, כאלה שרק האדון יכול לתת לך. כעת כשאתה מתחיל ללמוד להתהלך עימו ולחיות את חייך כמאמין, כך גם יגדל ביטחונך בידיעה שתשכון עימו בנצח לעולמי עולמים.

דבר ראשון שעליך לדעת לפני הכל הוא שכאשר אתה חוזר בתשובה על חטאיך, אתה חווה גם שינוי בזהותך, ולמה הכוונה?

חוסר הציות שלך לציוויו של אלוהים נקרא "חטא". העונש ההולם לחטא הוא המוות לפי חוקי אלוהים בתורה. אולם, אלוהים אינו חפץ במותך. הוא רוצה שתחיה. לכן, אלוהים האב נתן את בנו יחידו, ישוע המשיח, כדי שייקח על עצמו את העונש על החטא שלך, ויקבל על עצמו את המוות במקומך. כלומר: "הייתי חייב חוב שלא יכולתי לשלם, ישוע שילם חוב שלא היה חייב בעצמו, אלא היה החוב שלי."

אולם, למעשה הכה נדיב ומלא האהבה של ישוע ישנן השלכות. עליך להבין כי כעת אינך חופשי לחזור לסגנון חייך הקודמים. אותו כוח שלילי אשר שלט בחייך הקודמים נשבר כעת על ידי ישוע. השליח שאול כתב על כך: "עַל כֵּן מִי שֶׁנִּמְצָא בַּמָּשִׁיחַ הוּא בְּרִיאָה חֲדָשָׁה. הַיְשָׁנוֹת עָבְרוּ; הִנֵּה נִהְיוּ חֲדָשׁוֹת. (השנייה לקורינתיים ה':17). 

ההשלכה לכך שישוע שילם עבור חטאיך היא שכעת אתה שייך לו, וכעת אתה בעל זהות חדשה וחיים חדשים.

בעבר, היית עבד לחטאיך ולהתמקדות העצמית והאנוכית שלך בעצמך. אולם, כעת לאחר שקיבלת את הקורבן של ישוע עבורך, אתה הופך להיות משרת המשיח ישוע. הוא פדה אותך ושילם עליך בדמו. השליח שאול מתאר זאת כך: "עִם הַמָּשִׁיחַ נִצְלַבְתִּי וְלֹא עוֹד אֲנִי חַי, אֶלָּא הַמָּשִׁיחַ חַי בִּי" (אל הגלטים ב':20). הפרדוקס הוא שאתה מוצא את החופש האמיתי רק כאשר אתה שייך למשיח ומשרת את האדון. רק אז אתה חווה את החופש האמיתי להיות כל מה שהאדון ברא אותך להיות וייעד לך בחייך.

מטרת חייך המרכזית כעת היא למצוא חן בעיני אדונך ישוע, ודבר זה יצריך ממך להתפטר מכל חטא שכבל אותך בכזו קלות בעבר. מעתה יהיה עליך להקדיש את ליבך, מחשבותיך, נפשך וכל כולך באופן שתישא חן בעיני האדון. יהיה עליך ללמוד לחשוב, להתנהל ולהתנהג בצורה חדשה. האדון ישוע ילמד אותך מעתה כיצד להתהלך כפי שהוא התהלך, לדבר כפי שהוא דיבר, ולחיות את חייך בשגשוג והצלחה.

כעת ישוע הוא אדונך ואתה שייך לו. מטרת חייך היא לרצות את האדון ולשאת חן בעיניו. 

השינוי במהות חייך, התנהגותך והלך רוחך צריך להיות כה מובהק ,כך שאם אי פעם ניפגש אני ארגיש ואדע, גם בלי שתאמר לי, שאתה "משרת המשיח ישוע".

אז מה למעשה קרה פה? מה שקרה הוא שכעת אתה שייך לאדון ישוע. אתה בריאה חדשה, סגנון חייך הישן כבר לא קיים כיוון שישוע חי כעת בתוכך. הזהות החדשה שלך היא מעתה שהינך "משרת ישוע המשיח". אני מתפלל עבורך שבמסע הזה תחיה את חייך במלוא זהותך החדשה.