כיצד אני שומר על גישה חיובית גם בזמן שאני נתקל בקשיי החיים?

יש לך תקווה חדשה

לפני שבוע צפיתי במשחק כדורגל עם בני. בשעה ששתי הקבוצות עשו חימום לא היה קשה לצפות איזו קבוצה תנצח. הקבוצה "המועדפת" שיחקה בביטחון מלא ובגישה שהניצחון כבר שייך להם. אחד מהשחקנים הטובים בעולם שיחק בין שורותיהם ודבר זה רק העלה את ביטחונם בכך שניצחונם כבר מובטח להם מעל לכל ספק. הקבוצה היריבה עשתה את תרגילי החימום בראש מושפל, ובמבט מהיר בהם כבר יכולת להבין דרך התנהגותם על שיש בהם ספק גדול שהם בכלל ינצחו. נראה היה כי הם הובסו עוד לפני תחילת המשחק.

כמאמין חדש בישוע אתה תחווה קשיים וחוויות לא נעימות במסע חייך. לעיתים אתה תחווה אכזבה וגם אולי אף דיכאון. יתכן שגם תתהה אם אלוהים בכלל מקשיב לתפילותיך. אני רוצה לחזור ולהזכיר לך שאתה לא צריך לעמוד מול חוויות החיים הקשות במחשבה ותהייה "אם אוכל לעמוד איתן מול אתגרים אלו ולצלוח אותם בניצחון"?

הזכר לעצמך תמיד שישוע חי חיים ללא חטא. הוא מת עבור חטאי האנושות, הוא קם לתחייה ביום השלישי, ועל ידי כך הוא ניצח את החטא והביס את המוות. כן, הוא ניצח! כמאמין בישוע אתה יכול להלך בביטחון ובידיעה שהניצחון שלו הוא גם הניצחון שלך. לכן לא משנה כמה חזקות הן סערות החיים, אתה יכול לחיות בבטחה ובציפייה בכך שרצון אלוהים תמיד ייעשה. הוא זה שיביא את הניצחון!

בספר "אל האפסיים" שבברית החדשה שאול השליח קורא לנו לחבוש את "כובע הישועה". הכוונה פה היא שאנו מגנים על מחשבותינו על ידי כך שבמקום להתמקד בבעיה אנו מחפשים את תשובותינו בישוע. זהו דבר שנותן לנו כוח להלך בבטחה באדונינו משום שתקוותינו היא באדון.

לכן, כשאתה נתפס לרגעים של ספק, אנא זכור להסתכל אל ישוע ודע שהוא כבר זכה בניצחון, ותוכל לשאוב ממנו כוח ועידוד. הנביא ישעיהו כתב את המילים האלו כ-700 שנה לפני לידתו של ישוע: 

" לָמָּה תֹאמַר יַעֲקֹב, וּתְדַבֵּר יִשְׂרָאֵל; נִסְתְּרָה דַרְכִּי מֵיהוה, וּמֵאֱלֹהַי מִשְׁפָּטִי יַעֲבוֹר׃ 28 הֲלוֹא יָדַעְתָּ אִם־לֹא שָׁמַעְתָּ, אֱלֹהֵי עוֹלָם יהוה בּוֹרֵא קְצוֹת הָאָרֶץ, לֹא יִיעַף וְלֹא יִיגָע; אֵין חֵקֶר לִתְבוּנָתוֹ׃ 29 נֹתֵן לַיָּעֵף כֹּחַ; וּלְאֵין אוֹנִים עָצְמָה יַרְבֶּה׃ 30 וְיִעֲפוּ נְעָרִים וְיִגָעוּ; וּבַחוּרִים כָּשׁוֹל יִכָּשֵׁלוּ׃ 31 וְקוֹיֵ יהוה יַחֲלִיפוּ כֹחַ, יַעֲלוּ אֵבֶר כַּנְּשָׁרִים; יָרוּצוּ וְלֹא יִיגָעוּ, יֵלְכוּ וְלֹא יִיעָפוּ׃ (ישעיהו כ':27-31)

אז כיצד אני שומר על גישה נכונה כשאני מתמודד עם קשיי החיים? קודם כל התמקד בישוע, ואז כתוצאה מכך התקווה תתפתח ותתחזק בליבך. התהלך בביטחה בידיעה שאלוהים הוא לצידך, ואם אלוהים הוא לצידך אז מי יכול לבוא נגדך? אלוהים לבדו הוא זה המעניק את הניצחון. תפילתי עבורך היא שבמסע זה של חייך תמצא תקווה חדשה בישועתך ותתחזק על יום בכוחו של ה'.