מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

מי בשליטה כעת?

יש לך אדון חדש

ישנו עניין פנימי שעליך לטפל בו בתוך ליבך, שכן אם לא תדאג לטפל בעניין זה, הוא יציק לך באופן תמידי ולעולם לא ייתן לך מנוח. אני מדבר על עניין השליטה. למי יש את השליטה על חייך? האם תלך אחרי רצונך או האם תבחר ללכת אחרי רצון אלוהים בכל לבבך, שכלך, נפשך וכחך?

בברית החדשה ישוע אומר: בּוֹאוּ אֵלַי כָּל הָעֲמֵלִים וְהָעֲמוּסִים וַאֲנִי אַמְצִיא לָכֶם מְנוּחָה. 29 קְחוּ עֲלֵיכֶם אֶת עֻלִּי וְלִמְדוּ מִמֶּנִּי, כִּי עָנָו אֲנִי וּנְמוּךְ רוּחַ; תִּמְצְאוּ מַרְגּוֹעַ לְנַפְשׁוֹתֵיכֶם, 30 כִּי עֻלִּי נָעִים וְקַל מַשָֹאִי." (ספר מתי פרק יא':28-30).

המפתח לחיים מלאי ניצחון הוא לקחת את העול של ישוע וללמוד ממנו. במילים אחרות, לחיות את החיים לאור דבריו של ישוע ולקחת דוגמה מחייו. זהו הדבר ההגיוני המתבקש לעשות מכיוון שהוא הכל יכול, מלא כוח וחכמה, ושוכן בכל מקום. הוא שבר את כוחו של החטא על ידי מותו ותחייתו מן המתים. ישוע הוא האדון והוא נותן החיים!

אולם, יתכן שבאופי הישן שלך תתקומם בליבך ותאמר: "לא! אני רוצה לעשות את מה שאני רוצה"! אם אתה אכן חווה זאת, דע לך קודם כל שאין זה נדיר ואף קורה גם למאמינים אחרים. לכן על מנת לתקן זאת תצטרך "להסיר" מעליך את הרצון שלך, ובמקומו לאמץ אליך את הרצון של אלוהים, מכיוון שהוא יודע מה הטוב ביותר עבורך. אלוהים מסוגל לעשות עבורך הרבה יותר ומעבר למצופה שאי פעם תוכל לדמיין או לבקש. הוא יכול לקחת כל דבר שיכול להזיק לך ולהפכו למשהו טוב עבורך. יש לו תוכנית שלמה, עתיד וייעוד נצחי עבור חייך. כעת שאתה הולך אחרי האדון ישוע, עליך לחיות לפי התנאים והחוקים שלו. ישוע סיפר את הסיפור הבא: 

"לָכֵן כָּל הַשּׁוֹמֵעַ אֶת דְּבָרַי אֵלֶּה וְעוֹשֶׂה אוֹתָם יִהְיֶה דּוֹמֶה לְאִישׁ נָבוֹן אֲשֶׁר בָּנָה אֶת בֵּיתוֹ עַל הַסֶּלַע. 25 הַגֶּשֶׁם יָרַד, בָּאוּ הַשִיטְפוֹנוֹת וְנָשְׁבוּ הָרוּחוֹת וְהָלְמוּ בַּבַּיִּת הַהוּא, אַךְ הוּא לֹא נָפַל, כִּי יֻסַּד עַל הַסֶּלַע.

26 וְכָל הַשּׁוֹמֵעַ אֶת דְּבָרַי אֵלֶּה וְאֵינוֹ עוֹשֶׂה אוֹתָם יִדְמֶה לֶאֱוִיל אֲשֶׁר בָּנָה אֶת בֵּיתוֹ עַל חוֹל. 27 הַגֶּשֶׁם יָרַד, בָּאוּ הַשִּׁיטְפוֹנוֹת וְנָשְׁבוּ הָרוּחוֹת וְהָלְמוּ בַּבַּיִת הַהוּא; נָפַל הַבַּיִת וּגְדוֹלָה הָייְתָה מַפַּלְתּוֹ. (ספר מתי ז':24 – 27).

בהליכה אחר רצון אלוהים אתה בונה את ביתך על סלע, אבל אם החלטת ללכת אחרי רצונך, התוצאה היא שבנית את ביתך על החול שסופו ליפול בשיטפון ולהיסחף.

אם כך, כיצד אתה יודע מהו רצון האלוהים? אני רוצה לעודד אותך לקרוא את הכתובים, שהם דבר אלוהים. זהו כמעיין "מכתב אישי" שנכתב על ידי אלוהים במיוחד עבורך. אני רוצה גם לעודד אותך להתפלל, כיוון שבזמן תפילה אתה מדבר עם אלוהים וגם שומע את קולו והדרכתו. אני גם מציע שתתחבר עם מאמינים בוגרים ממך שיכולים לעזור לך להבין את דבר אדני, כיצד ליישם את דברו בחייך, כיצד לצלוח קשיים וכיצד לעשות את רצונו של אלוהים בחייך.

כמאמין חדש אתה תלמד שללכת אחר האדון משמעו לסגל דרך מחשבה ודרך התנהגות חדשים לגמרי. עוד דרך ללמוד לעשות את רצון אלוהים בחייך היא להתפלל כפי שישוע התפלל" "לא רצוני, כי אם רצונך יעשה". האדון ייתן לך את הכוח והחכמה הדרושים לך על מנת לציית לו ולדברו. 

במשך ההליכה היומיומית שלך עליך לעצור מעת לעת ולשאול את עצמך: "מה ישוע היה עושה"? ואז היה צייתן לעשות את מה שהוא מנחה אותך לעשות.

אז למי שייכת פה השליטה? אני מתפלל עבורך שבמסע זה של חייך, תלמד לתת את השליטה המוחלטת על חייך לידי האדון ישוע. ייעשה רצונו בך ודרכך היום.

השיעור הבא