מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

כיצד אלוהים מכשיר אותי להתהלך בניצחון?

יש לך סמכות חדשה

אלוהים רוצה שתחייה חיים של אמונה וניצחון. הוא יודע שבחיים תיתקל במיני ניסיונות קשים ופיתויים. הוא נתן לך את הכתובים, שהם דבר אלוהים על מנת ללמד אותך על עצמו, וללמד אותך כיצד לנהוג כאדם מאמין אשר הולך אחריו. בזמן שתקרא את דברו, תשנן אותו ותחלוק אותו עם אחרים – פעולות אלו יציידו אותך ויכשירו אותך להתהלך בניצחון בחייך. בעשותך כן אתה תלמד לחיות תחת הסמכות של אלוהים במקום להתנהל בסמכות שלך.

כשאתה מבלה זמן בקריאת הכתובים אתה למד שדבריו של המלך דויד היו נכונים כשהוא אמר: "נר לרגליי דברך, אור לנתיבתי" (תהילים קיט':105). במשך הזמן אתה תגלה מה רב כוחו של דבר אלוהים. בספר אל העברים בברית החדשה כתוב "שהרי דבר האלוהים חי ופועל, וחד הוא מחרב פיפיות וחודר עד להבדיל בין נפש לרוח ובין פרקים למח העצמות, ובוחן מחשבות הלב וכוונותיו" (אל העברים ד':12).

ישוע נתן לנו את הדוגמא כיצד עלינו להשתמש בסמכות שניתנה לנו על ידי דבר אלוהים (הכתובים) כדי שנוכל לעמוד איתנים בפיתויים ובנסיבות החיים. בספר מתי שבברית החדשה מתואר מצב בו ישוע עמד בפני פיתוי שהציב לו השטן. ישוע הובל על ידי רוח הקודש אל המדבר, בו הוא צם במשך ארבעים יום ולילה, והיה רעב. הוא היה שרוי בנקודה הכי נמוכה שלו  מבחינה פיסית ונפשית, וזו גם הייתה הנקודה בה השטן בא אליו על מנת לנסותו. השטן ניסה לפתות את ישוע שיהפוך את האבנים שסביבו ללחם, שיזרוק את עצמו מין הצוק  ו"יכריח" את אלוהים להציל אותו, והציע לו הצעה מפתה בה יגיש לו את כל ממלכות התבל לרגליו אם רק ישתחווה לו.

אולם ישוע, במקום להתעמת או להתווכח עם השטן הוא פשוט ציטט את דבר אלוהים, משום שדבר אלוהים הוא אמת והשטן אינו יכול להתכחש לה או לשנות אותה. שלוש פעמים ישוע חזר על המשפט: "כי כתוב" וציטט פסוקים מהתנך.

אני מבקש להראות לך פה שלושה שיעורים חשובים שיראו לך את הצורך שלך בסמכות שאלוהים נתן לך על ידי השימוש בכתובים, שהם דבר אלוהים חיים.

שיעור 1: אתה חייב להכיר בכך שאינך יכול להילחם בחטא לבדך. אפילו ישוע היה צריך את הכוח והחכמה הנמצאים בדבר אדוני. ישוע הגיב על ידי כך שציטט "דברי אמת".

שיעור 2: עליך להכניע את עצמך לסמכות של דבר אדוני. אינך יכול להביס את אויביך הרוחניים בסמכות שלך מהסיבה הפשוטה – שאין לך כל סמכות לכשעצמך. אבל, כשאתה פונה אל דבר אלוהים אז אתה עומד על הסמכות הגדולה ביותר שקיימת, שאין שווה לה, ואין לה כל שני.

שיעור 3: השטן גם כן יודע את דבר אלוהיים והוא יעשה הכול על מנת לעוות את האמת ולשקר לך. גם השטן יודע את מה שכתוב בתנך והוא ינסה להשתמש בו בצורה מוטעית ומעוותת על מנת לרמות אותך ולשטות בך. אתה צריך להכיר את דבר אלוהים באופן כל כך טוב שאם תיתקל במישהו שמשתמש בדבר אלוהים בצורה לא נכונה, אז אתה תדע זאת מיד.

לכן, כיצד אלוהים מלמד ומכשיר אותנו על מנת שנהלך בניצחון? אתה נהיה מיומן בכך דרך קריאה יומיומית בכתובים. בזמן שאתה מסגל לעצמך הרגלי קריאה עקביים דאג לציית לדברו ולעשות את רצונו, והימנע ממה שברור לך שהאדון אוסר. כך תגלה את כוחו של דבר אלוהים ותחווה את הניצחון שרק הוא יכול לתת.

כשאתה צועד במסע החיים אני מתפלל עבורך שתלך בסמכות של דבר אלוהים ותדע ליישם אותה בחייך יום-יום.

השיעור הבא