מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

כיצד אני מגיב לתלאות העולם?

יש בך רגש חדש

אתה בוודאי ער לצרות השונות שמתרחשות בעולם. אנו חווים מלחמות, אסונות טבע שונים, מחלות, עוני , ותופעות אחרות שהן השלכות ישירות לחטא. לעיתים הצרות הן כל כך קשות ומעיקות עד שאפילו המאמינים בישוע עלולים להתמקד בצרה עצמה במקום להתמקד באדון. כשאתה ממקד את ליבך ומחשבותיך בתלאות החיים אתה עלול למצוא את עצמך מלא במתח ודאגה. תוצאות המתח והדאגה בחייך עלולים להביא לנזק נפשי ובריאותי בסופו של דבר. אם לא תטפל ברגשות אלו ותמשיך לתת להם מקום בחייך, הדבר יוליך אותך לבסוף לרגשות פקפוק ואף אולי יטה אותך הרחק מאמונתך באלוהים.

אני רוצה להזכיר לך את "הבשורה הטובה" והיא, שאתה יכול להגיב לכל בעיות העולם העולות והצצות על ידי כך שתתמקד בישוע, וכתוצאה מההתמקדות בו אתה תחווה שלום. כתלמידו של ישוע אתה לומד להכיר רגש חדש הנקרא "שלום" והוא שלומו של המשיח.

בספר יוחנן יד':27 שבברית החדשה כתוב: "שָׁלוֹם אֲנִי מַשְׁאִיר לָכֶם, אֶת שְׁלוֹמִי אֲנִי נוֹתֵן לָכֶם;" רק ישוע לבדו מביא את תחושת השלום המושלמת. כשאתה מכיר את ישוע ומתהלך בשלום שלו, אתה יכול לדעת בוודאות מוחלטת שכל תחושת חשש ופחד אינם באים ממנו. ישוע אינו מאשים, ואינו מביא עליך תחושת פחד או חשש.

כשאתה מרגיש נפגע או מאותגר מבעיות החיים, יתכן ותרגיש את הצורך לרוץ למישהו שאתה חושב שאולי יכול לעזור לך. אך במקום זאת,  עמוד איתן בידיעה שמחשבות אלו אינן באות מאלוהים. התמקד בעובדה שאתה כעת שייך לישוע ושהוא ידאג ויטפל בך ובמקור הבעיה.

כיצד אם כן תשיג את שלום האלוהים בליבך?

בספר אל הפיליפיים שבברית החדשה כתוב: "אַל תִּדְאֲגוּ לְשׁוּם דָּבָר, כִּי אִם בְּכָל דָּבָר הַצִּיגוּ מִשְׁאֲלוֹתֵיכֶם לאלוהים בִּתְפִלָּה וּבְתַחֲנוּנִים וּבְהוֹדָיָה. 7 וּשְׁלוֹם אֱלֹהִים הַנִּשְׂגָּב מִכָּל שֵׂכֶל יִנְצֹר אֶת לְבַבְכֶם וְאֶת מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ. (פרק ד':6-7). כלומר, כאשר אתה ניצב מול צרה כלשהי אתה יכול להגיב על ידי תפילה לאדון כשליבך מלא תודה, ושאתה, תוך תפילה,  בעצם מוסר לו את המשא הכבד שעל כתפיך. ישוע בתמורה יחליף את המשא שאתה נושא בשלום שלו. יתכן ולא תבין כיצד ישוע עומד לפתור את הבעיה או כיצד הוא עומד להשיג את הניצחון על פני אתגר כלשהו, אך אתה יכול לדעת במלוא הביטחון שהוא אכן יעשה זאת. זה פשוט נהדר לדעת שלמרות שאנו נאבקים בצרות וסערות החיים עדיין אפשר למצוא שקט ושלום פנימי.

זה בלתי נמנע שבחיים אתה תחווה צרות ובעיות שונות. יתכן ואתה חושב שתוכל לחוות שלום פנימי רק כאשר כל צרותיך ובעיותיך ייעלמו, אך זה לא מה שישוע אומר. הוא אומר שאתה עדיין יכול למצא שלום גם בלב סערות קשות בהן הצרות במלוא חוזקן. כאשר תפנה אליו, נוכחותו החזקה תביא את תחושת השלום הפנימית ואתה תדע באופן מוחלט שהוא יהפוך את הדבר השלילי והרע למשהו שבסופו של דבר מביא עמו טוב.

לכן, כיצד אגיב לצרות ותלאות החיים?

אני רוצה לעודד אותך לעמוד חזק ואיתן באהבתך לאדון, והיה בטוח שהוא יטפל בכל צרכיך. אתה יכול לנוח בבטחה שישוע אוהב אותך ונמצא עימך גם בלב כל סערות החיים. כשאתה למד למסור לו את אתגריך ובעיותיך, אתה תלמד למצוא את שלומו שהוא רם ונשגב מכל הבנתך או מחשבותיך.

תוכל לחיות את חייך בשלום. שלום שרק הוא יכול לתת לך בשעה שאתה ממקד את ליבך ומאודך בישוע.

בזמן שאתה ממשיך במסע חייך אני מתפלל שתלמד להכיר את שלומו הנשגב מכל שכל ותלמד לצעוד עמו בשלום הפנימי שנתן לך.

השיעור הבא