מוות

החיים הם מסע, ואתה יכול לבחור ללכת בדרך שתוביל אותך ממוות לחיי נצח

 

המוות איננו מכבד איש. הוא מנוכר, קר, ומאוד… סופי. אפשר לדבר על מוות של חלום, מוות של תקווה, מוות של מערכות יחסים, ובסופו של דבר, מוות גופני. כל סוגי המוות האלה מכאיבים ברמות שונות.

עוד סוג של מוות הוא מוות רוחני. זהו המוות החשוב מכולם כי הוא קובע מה יהיה אחרי המוות הגופני. החיים שלך בנצח נקבעים לפי מה שעשית כל עוד חיית ונשמת בעולם הזה.

מקובל לשמוע על אנשים המפחדים ממוות. אדם שהוא דמות טלוויזיונית מוכרת אמר לאחרונה שהפחד הגדול ביותר שלו הוא מוות גופני. הוא איננו יודע מה יקרה לו אחרי שימות או מה צריך לעשות כדי להגיע לגן עדן. כשהוא מדבר על המוות, חוסר הידיעה שלו לגבי העתיד ולגבי הדברים המצפים לו, ממלא אותו בפחד.

יש החושבים שאחרי החיים בעולם הזה, יש רק חושך. הם מאמינים שאפשר לנהל חיים מלאים ונמרצים בעולם מלא צבעים זוהרים, מראות מרהיבים, דמויות מעניינות וצלילים מרתקים, ואחרי החיים האלה… אין דבר ולא כלום. אבל מובן שיש יותר מזה. איך ייתכן שאחרי עולם רוחש הרפתקאות, ברגשות ובחיים, יש נצח של כלום? מי כתב את התסריט הזה?

אם אינך יודע איך להגיע לגן עדן או איפה תבלה את הנצח, יש לך סיבה, סיבה טובה, לפחד מהמוות. אבל יש תשובה והיא נמצאת בכתובים – בתנ"ך ובברית החדשה. כתוב שיש דרך אחת לגן עדן, והיא האמונה בשמו של ישוע המשיח. לא די להגיד שישוע הוא בן האלוהים. מי שמאמין בישוע צריך למסור לו את השלטון על ליבו, על דעתו, על נפשו ועל כוחו. תבין, ישוע המשיח בא לעולם לפני יותר מאלפיים שנה כדי להראות לנו את הדרך לאלוהים האב.

אנחנו מאמינים שישוע הוא בן אלוהים ומשיח ישראל והעולם כולו. נביאי התנ"ך ניבאו עליו לפני אלפי שנים. ישעיהו אמר שהמשיח היה "מדוכא מעוונותינו" (ישעיה נג 5). כלומר, הוא היה צריך למות במקומנו ולהיות הקורבן על חטאינו. דניאל הנביא כתב שהמשיח יוצא להורג ושזמן קצר אחרי כן, ייחרבו ירושלים ובית המקדש (דניאל ט 26). ישוע הגשים את שתי הנבואות האלה. בעצם, יש יותר משלוש מאות שלושים ושלוש נבואות שונות שכולן התגשמו בחייו של ישוע המשיח.

ישוע סבל ומת בעדנו אבל גם קם מהמתים וניצח את המוות. כל מי שמאמין בו מקבל מחילה על חטאיו וזוכה לחיי נצח. לכן אנחנו יכולים להתפלל אליו בתקופות של סבל וחטא ולדעת שהוא נאמן והוא יסלח לנו וירפא אותנו. הוא שומע אותנו כאשר אנחנו מתפללים.

אלוהים הוא מושלם ואין בו שום חטא. העונש לחוטאים הוא מוות. מוות הוא הפרדה נצחית מאלוהים. כל בני האדם חטאו ואינם שלמים כאלוהים. אם כן, איך הם יכולים לנהל קשר עם אלוהים? מי ישלם את המחיר על החטא שלנו? אלוהים אוהב אותך ואותי מאוד, ולכן הוא נתן את בנו, את בנו יחידו ישוע המשיח, כדי למות על הצלב ולשלם במקומנו.

אבל הסיפור איננו מסתיים כאן. ישוע הוא אהבה מושלמת והוא קם שוב כעבור שלושה ימים. המוות לא היה יכול לאחוז בו. אחר כך ישוע חזר למקומו הראוי, לימין אלוהים האב בשמיים. כתוב בכתובים שאם תאמין שישוע הוא המושיע והאדון, תהיה איתו בשמיים לנצח. איש מאיתנו איננו יכול לחמוק ממוות גופני, אבל איננו צריכים לפחד מהמוות כי אנחנו יכולים לחיות עם אלוהים לנצח.

אם אתה מוכן, בוא נפנה לישוע עכשיו:

אלוהים היקר, אני יודע שחטאיי והבחירות שעשיתי בחיים אינם מאפשרים לי להיכנס לגן עדן. בבקשה תסלח לי על המעשים שעשיתי. בבקשה תלמד אותי לחיות נכון ובלב שלם לפניך. אני מכניע לך את ליבי ומבקש שתיקח את השליטה בחיי. תודה.

 

כעת, לחץ על הלשונית "כן" על גבי המסך הזה ומישהו ייצור איתך קשר. אולי אתה מתעניין אבל אינך מוכן לעשות את הצעד הזה לקראת ישוע. הוא יהיה שם כשתהיה מוכן.

 

ישוע אוהב אותך!

 

 

 

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע