פחד

החיים הם מסע, ואתה יכול לבחור בדרך שתוביל אותך מפחד לאהבה

לפעמים הפחד אוחז בנו עד כדי שיתוק וחוסר יכולת להגיב כראוי. אנחנו מפחדים מנזק גופני, מפחדים מהלא נודע, מפחדים מפני העתיד. הלב שלנו יכול להתמלא פחד בגלל בעיות בחיים כגון תחושה של חוסר משמעות, חוסר תקווה, אשמה או חולי ממושך. הפחד הורס את חיינו ומותיר בנו דיכאון, ריקנות ותחושה של שבר. בעצם, הרשימה של פוביות כה ארוכה, עד שיידרשו שעות אם לא ימים רק כדי לציין כל סוג של פחד. יש פחדים שנראים הגיוניים, כמו פחד מטרור, ואחרים לגמרי לא הגיוניים, כמו פחד מנמלים.

אם אתה כבר צופה בסרטון הזה, אני מניח שיש לך בעיה עם פחד ואתה מחפש פתרון. ישוע המשיח מנצח כל פחד בין שהוא מבוסס על היגיון ובין שעל שקר.

בוא נחשוב על הפחד שלך מזווית ראייה תיאולוגית. השטן הוא יציר נברא שסולק מהשמיים בגלל גאווה  וחשיבות עצמית. הוא יודע שהוא אינו יכול לפגוע באלוהים ולכן הוא פוגע באנשים שאלוהים אוהב יותר מכול: ילדיו. הכתובים מתארים את זה כך: "היו ערים ועמדו על המשמר. אויבכם השטן משוטט כאריה שואג ומחפש לו לטרוף מישהו" (הראשונה של פטרוס ה 8). השטן הוא מקור כל פחד, חרדה, בושה וספק, וכל קשר איתו מוביל למוות.

אלוהים האב איננו רוצה שתמות. הוא רוצה לנהל איתך קשר של אהבה. הוא אוהב אותך מאוד ושלח את ישוע המשיח, בן האלוהים, לנצח את החטא ואת המוות. ישוע עשה את זה כאשר הקריב את חייו למעננו וקם שוב לתחייה ביום השלישי. בכתבי הקודש כתוב: "האלוהים הוא אהבה. העומד באהבה עומד באלוהים, ואלוהים עומד בו". ישוע הוא אלוהים וישוע הוא אהבה. עוד כתוב: "אין פחד באהבה. אדרבא, האהבה השלמה מגרשת את הפחד" (הראשונה של יוחנן ד 16, 18). הנה התשובה לפחד! אם תחיה באלוהים, ישוע יגרש את הפחד שלך.

בוא נחשוב על זה שוב. ישוע לימד: "אל תפחדו מן ההורגים את הגוף שאין ביכולתם להרוג את הנפש, אלא יראו מזה אשר יכול לגרום הן לאבדן הנפש והן לאבדן הגוף בגיהינום" (מתי י 28). הדברים האלה מציגים בפנינו חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות הן שאינך יכול להתגבר על הפחדים העמוקים שלך לבד. אתה זקוק לעזרה. אינך יכול להתגבר על השטן לבד. לכן, אם אתה מנהל את חייך בהתאם לעקרונות שלך וחי כדי לעשות את מה שמוצא חן בעיניך, הגיע הזמן שתתחיל לפחד ממי שיכול להרוס גם את הנפש וגם את הגוף בגיהינום. אלה החדשות הרעות.

אני מתרגש לספר לך את החדשות הטובות! החדשות הטובות הן שהמשיח, מלך המלכים ואדון האדונים הוא ישוע המשיח, ואין, אין, אין מי שדומה לו. אין לו שווה. הכוח של ישוע המשיח גדול לאין שיעור מכוח השטן. לכן, אם תפנה לישוע, המשיח, שהוא גם האהבה השלמה, תוכל לחיות באמצעות כוחו ולגלות את הניצחון על החטאים האוחזים בך, על ההתמכרויות הכובלות אותך ועל הפחדים המשתקים אותך.

יש חדשות טובות עוד יותר! אם תתוודה על חטאיך לאלוהים ותאמין שישוע המשיח הוא המושיע והאדון שלך, אלוהים יאמץ אותך אל משפחתו. כתוב: "הרי לא קיבלתם רוח של עבדות לחזור אל הפחד, אלא קיבלתם רוח המקנה מעמד של בנים, וברוח זאת אנו קוראים 'אבא, אבינו'. הרוח עצמה מעידה יחד עם רוחנו שבנים לאלוהים אנו" (רומים ח 16-15).

אנחנו מאמינים שישוע הוא בן אלוהים ומשיח ישראל והעולם כולו. נביאי התנ"ך ניבאו עליו לפני אלפי שנים. ישעיהו אמר שהמשיח היה "מדוכא מעוונותינו" (ישעיה נג 5). כלומר, הוא היה צריך למות במקומנו ולהיות הקורבן על חטאינו. דניאל הנביא כתב שהמשיח יוצא להורג ושזמן קצר אחרי כן, ייחרבו ירושלים ובית המקדש (דניאל ט 26). ישוע הגשים את שתי הנבואות האלה. בעצם, יש יותר משלוש מאות שלושים ושלוש נבואות שונות שכולן התגשמו בחייו של ישוע המשיח.

ישוע סבל ומת בעדנו אבל גם קם מהמתים וניצח את המוות. כל מי שמאמין בו מקבל מחילה על חטאיו וזוכה לחיי נצח. לכן אנחנו יכולים להתפלל אליו בתקופות של סבל וחטא ולדעת שהוא נאמן והוא יסלח לנו וירפא אותנו. הוא שומע אותנו כאשר אנחנו מתפללים.

אם אתה ילד של אלוהים, אתה יכול להתהלך עם ישוע. הוא לעולם לא יעזוב אותך ולא ירפה ממך, והוא יחליף את הפחד שלך בשלום. ישוע אמר: "שלום אני משאיר לכם, את שלומי אני נותן לכם. לא כדרך שהעולם נותן אני נותן לכם. אל נא יחת לבבכם ואל יירא" (יוחנן יד 27).

התשובה לפחד שלך היא ישוע המשיח! אני מעודד אותך לקבל את העצה של דבר אלוהים: "בטח אל ה' בכל ליבך ואל בינתך אל תישען. בכל דרכיך דעהו, והוא יישר אורחותיך" (משלי ג 6-5).

בוא נפנה לישוע עכשיו ונבקש ממנו לקחת את הפחד שלך ולמלא אותך באהבתו.

ישוע היקר, אני רוצה לחיות ללא פחד. אני מכניע את ליבי לפניך ומבקש ממך לשלוט בחיים שלי. אני מודה לך שאתה מסלק את הפחד שלי, מחליף אותו באהבתך, ונותן לי שלום.

כעת, לחץ על הלשונית "כן" על גבי המסך הזה ומישהו ייצור איתך קשר. אולי אתה מתעניין אבל אינך מוכן לעשות את הצעד הזה לקראת ישוע. הוא יהיה שם כשתהיה מוכן.

 

ישוע אוהב אותך!

 

 

פסוקים על פחד

בְּטַח אֶל יְהוָה בְּכָל לִבֶּךָ וְאֶל בִּינָתְךָ אַל תִּשָּׁעֵן. בְּכָל דְּרָכֶיךָ דָעֵהוּ וְהוּא יְיַשֵּׁר אֹרְחֹתֶיךָ. (משלי ג 6-5)

שָׁלוֹם אֲנִי מַשְׁאִיר לָכֶם, אֶת שְׁלוֹמִי אֲנִי נוֹתֵן לָכֶם; לֹא כְּדֶרֶךְ שֶׁהָעוֹלָם נוֹתֵן אֲנִי נוֹתֵן לָכֶם. אַל נָא יֵחַת לְבַבְכֶם וְאַל יִירָא. (יוחנן יד 27)

הֲרֵי לֹא קִבַּלְתֶּם רוּחַ שֶׁל עַבְדוּת לַחֲזֹר אֶל הַפַּחַד, אֶלָּא קִבַּלְתֶּם רוּחַ הַמַּקְנָה מַעֲמָד שֶׁל בָּנִים, וּבְרוּחַ זֹאת אָנוּ קוֹרְאִים "אַבָּא, אָבִינוּ". הָרוּחַ עַצְמָהּ מְעִידָה יַחַד עִם רוּחֵנוּ שֶׁבָּנִים לֵאלֹהִים אָנוּ. (רומים ח 16-15)

אִם כֵּן מַה נֹּאמַר עַל הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה? אִם אֱלֹהִים אִתָּנוּ, מִי יַעֲמֹד נֶגְדֵּנוּ? (רומים ח 31)

בְּרַם בְּכָל אֵלֶּה, בְּעֶזְרַת הָאוֹהֵב אוֹתָנוּ, אֲנַחְנוּ יוֹתֵר מִמְּנַצְּחִים. וַאֲנִי בָּטוּחַ כִּי לֹא הַמָּוֶת וְלֹא הַחַיִּים, לֹא מַלְאָכִים וְלֹא שַׁלִּיטִים, לֹא דְּבָרִים שֶׁבַּהוֶֹה וְלֹא דְּבָרִים שֶׁעֲתִידִים לָבוֹא, לֹא כֹּחוֹת, לֹא גְּבָהִים וְלֹא מַעֲמַקִּים וְלֹא שׁוּם יְצוּר אַחֵר לֹא יוּכְלוּ לְהַפְרִידֵנוּ מֵאַהֲבַת אֱלֹהִים שֶׁבַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ אֲדוֹנֵנוּ. (רומים ח 39-37)

לְפִיכָךְ כָּל הַמִּתְקוֹמֵם נֶגֶד הַשִּׁלְטוֹן מִתְנַגֵּד לְצַו אֱלֹהִים, וְהַמִּתְנַגְּדִים יָבִיאוּ עַל עַצְמָם מִשְׁפָּט. הֲרֵי אֵין פַּחַד הַשַּׁלִּיטִים עַל עוֹשֵׂה הַטּוֹב, אֶלָּא עַל עוֹשֵׂה הָרַע. הַאִם אַתָּה רוֹצֶה שֶׁלֹּא לִפְחֹד מִן הַשִּׁלְטוֹנוֹת? עֲשֵׂה אֶת הַטּוֹב וְתִזְכֶּה לְשֶׁבַח מֵהֶם. (רומים יג 4-2)

סוֹף דָּבָר, אַחַי, כָּל אֲשֶׁר אֱמֶת, כָּל מַה שֶׁנִּכְבָּד, כָּל דָּבָר יָשָׁר, טָהוֹר, מָלֵא נֹעַם, כָּל אֲשֶׁר שִׁמְעוֹ טוֹב, כָּל מַעֲשֶׂה נַעֲלֶה, וְכָל דָּבָר הָרָאוּי לְשֶׁבַח – בְּאֵלֶּה יֶהְגֶּה לְבַבְכֶם. (פיליפים ד 8)

רַחֲקוּ מֵאַהֲבַת כֶּסֶף וְשִׂמְחוּ בְּחֶלְקְכֶם, כִּי הוּא אָמַר, "לֹא אַרְפְּךָ וְלֹא אֶעֶזְבֲֶָ." עַל כֵּן נִבְטַח וְנֹאמַר, "יהוה לִי בְּעֹזְרָי, לֹא אִירָא מַה־יַּעֲשֶׂה לִי אָדָם." (עברים יג 6-5)

אַתָּה מַאֲמִין שֶׁהָאֱלֹהִים אֶחָד הוּא. הֵיטַבְתָּ לַעֲשׂוֹת! גַּם הַשֵּׁדִים מַאֲמִינִים וְאַף רוֹעֲדִים. (יעקב ב 19)

אֵין פַּחַד בָּאַהֲבָה. אַדְּרַבָּא, הָאַהֲבָה הַשְּׁלֵמָה מְגָרֶשֶׁת אֶת הַפַּחַד. הֵן הַפַּחַד כָּרוּךְ בְּעֹנֶשׁ, וְהַמְפַחֵד אֵינֶנּוּ שָׁלֵם בָּאַהֲבָה. (הראשונה של יוחנן ד 18)

 

 

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע