ריקנות

החיים הם מסע, ואתה יכול לבחור במסלול שיוביל אותך מריקנות להגשמה

כל אחד מאיתנו שאל בשלב כזה או אחר: "מהי המטרה של חיי?" האם אני צריך לעשות כמו בני הדור של סבי, שבאותם ימים עבדו במשך ארבעים שנה באותה חברה, גרו באותו בית, היו נשואים לאותה אישה והלכו לאותו בית כנסת? האם זאת הדרך להגשמה?"

אומרים לנו שצריך להתאמץ כדי להצליח – בכל תחום של החיים. אבל הגשמת המטרות שלנו בתחומים האלה איננה תמיד מעניקה לנו תחושה של הגשמה. האמת היא שהצלחה איננה ממלאה את הריק או הריקנות.

מה יקרה אם אקריב מעצמי ואעבוד קשה, אטפס בדרך להצלחה ובסופו של דבר אגלה שלא מצאתי הגשמה או אושר? מה אם אטפס על ההר הלא נכון? מה אוכל לומר על חיי בסוף ימיי, כאשר יטמנו אותי באדמה ואתייצב לפני אלוהים? בכתובים כתוב כך: "מה תועלת תצמח לאדם אם ירוויח את כל העולם ויפסיד את נפשו?"

תבין, נבראנו בצלם אלוהים. אנחנו יכולים להתעלם מהצלם הזה. אנחנו יכולים להתכחש לו ולהמיט בושה על צלם אלוהים בתוכנו. אבל לעולם לא נוכל למחוק את צלם אלוהים מהכונן הקשיח שבליבנו. צלם אלוהים בתוכנו הוא שזועק לקשר עם הבורא שלנו. האמת היא שכל עוד לא יהיה לנו שלום עם אלוהים, נרגיש ריקנות וחוסר הגשמה.

איך אנחנו יכולים להתאים את עצמנו לאלוהים ולמצוא מטרה אמיתית לחיינו? התשובה היא לגלות את ישוע המשיח. בן אלוהים הוא הידיד האמיתי שלך ואתה צריך לעשות כתורתו.

הרשה לי להסביר…

אלוהים הוא מושלם ללא סייג, כי אילו היה בו דופי, הוא לא היה אלוהים. איש מאיתנו איננו עומד בשלמות של אלוהים, כי המרנו את פיו מרצון, גישה שנקראת "חטא". בכתובים כתוב שהעונש על חטא הוא מוות. אבל איננו יכולים לשלם את המחיר הזה כי איך נוכל לנהל קשר עם אלוהים אחרי שאנחנו מתים? לכן, אלוהים הראה לנו את אהבתו בכך שכאשר עוד היינו חוטאים, ישוע המשיח, בנו יחידו של אלוהים, מת במקומנו ושילם את העונש שלנו. עלינו לקבל ממנו את מתנת החיים, למסור לישוע את ליבנו, את נפשנו ואת כוחנו ולחיות לפי הדרישות שלו.

אלוהים הציב מטרה לחייך. הוא רוצה שתצליח ושתהיה מאושר, אבל לא תמצא הצלחה ואושר אם תעשה את המעשים שאתה רוצה לעשות, אלא רק אם תעשה את המעשים שאלוהים רוצה שתעשה. אלוהים יכול לעשות הרבה יותר משאנחנו מבקשים וממה שעולה על דעתנו, בהתאם לכוחו.

הצעד הראשון לגלות את מטרת אלוהים לגביך היא לחזור בתשובה על חטאיך ולבקש מישוע לשלוט בחייך.

אנחנו מאמינים שישוע הוא בן אלוהים ומשיח ישראל והעולם כולו. נביאי התנ"ך ניבאו עליו לפני אלפי שנים. ישעיהו אמר שהמשיח היה "מדוכא מעוונותינו" (ישעיה נג 5). כלומר, הוא היה צריך למות במקומנו ולהיות הקורבן על חטאינו. דניאל הנביא כתב שהמשיח יוצא להורג ושזמן קצר אחרי כן, ייחרבו ירושלים ובית המקדש (דניאל ט 26). ישוע הגשים את שתי הנבואות האלה. בעצם, יש יותר משלוש מאות שלושים ושלוש נבואות שונות שכולן התגשמו בחייו של ישוע המשיח.

ישוע סבל ומת בעדנו אבל גם קם מהמתים וניצח את המוות. כל מי שמאמין בו מקבל מחילה על חטאיו וזוכה לחיי נצח. לכן אנחנו יכולים להתפלל אליו בתקופות של סבל וחטא ולדעת שהוא נאמן והוא יסלח לנו וירפא אותנו. הוא שומע אותנו כאשר אנחנו מתפללים.

בוא נדבר עם ישוע עכשיו…

ישוע היקר, אני צריך שתמלא את הריקנות ואת חוסר המטרה שאני מרגיש. אנא סלח לי על חטאיי ותן לי הגשמה. אני נותן לך את ליבי ומבקש שתיקח את השליטה על חיי. תודה.

כעת, לחץ על הלשונית "כן" על גבי המסך הזה ומישהו ייצור איתך קשר. אולי אתה מתעניין אבל אינך מוכן לעשות את הצעד הזה לקראת ישוע. הוא יהיה שם כשתהיה מוכן.

ישוע אוהב אותך!

 

 

 

 

מה הלאה

נשמח לענות לך על כל שאלה או לעזור לך בצעדיך הבאים במסע שלך עם ישוע