מאמר

ללכת אחרי ישוע

החלטת ללכת אחר ישוע המשיח ולהיות תלמידו? בעזרת סדרת מאמרים אלו תוכל ללמוד יותר לעומק על אלוהים, על התנ"ך, ומה המשמעות של ההליכה באמונה אחר ישוע. מסע החיים שלך עשוי להיות רצוף בשאלות ואתגרים, לכן זהו המקום הטוב ביותר להתחיל בו. בעזרת סדרה זו תגלה כיצד לעשות את הצעד הבא ולגדול במערכת היחסים שלך עם אלוהים. גם אם הנך מאמין כבר זמן רב, תוכל ללמוד לחזק את בסיס אמונתך, וגם לדעת כיצד אפשר לעזור לאחרים לבנות ולבסס את אמונתם. סדרת מאמרים אלו מכילים סרטונים ומשאבים אשר יעזרו לך לגדול ולחזק את הליכתך אחר ישוע.

כיצד אני חי חיים שמכבדים את ישוע?

אתה מסגל התנהגות חדשה

כעת שאתה יודע שישוע הוא האמת ושהאמת היא זו שמשחררת אותך, אנו צריכים לשוחח על נושא ההתנהגות. כיצד עליך להתנהג עתה  כמי שבחר ללכת אחרי ישוע? אתה יכול לחיות חיים שמכבדים את האדון ישוע על ידי כך שתבחר לחיות את חייך בצדקה, כלומר שתבחר לעשות את הדבר הנכון, ומהסיבה הנכונה, ועבור התוצאה הנכונה. במילים אחרות, שתעשה ככל הניתן בידך לציית להוראות המשיח, ולמלא את רצונו כביטוי טהור של אהבתך אליו.

הדבר ידרוש ממך לסגל לעצמך דרך חדשה כדי להתמודד עם החיים. הלך הרוח והמחשבה שהדריכה את חייך לפני שבאת לאמונה בישוע כבר אינה האפשרות והדרך שבה תוכל להמשיך ולחיות את חייך, כיוון שדרך זו בוודאי תוביל אותך בחזרה לחיי החטא. אתה כעת בריאה חדשה במשיח ישוע, ולכן עליך להחליף את הדרכים הישנות בדרכים חדשות בכך שאתה בוחר לציית לדבר אלוהים.

הנה דוגמא: לפני שהיכרנו את האדון ישוע התגובה הטבעית שלנו למישהו שפגע בנו הייתה כמובן לפגוע בו בחזרה. הרגשנו שצדקנו בכך שפגענו בחזרה ואמרנו לעצמנו "שזה כמובן מן הצדק שמי שפגע בנו מגיע לו להיפגע בחזרה". ובכן, זוהי צורת המחשבה הקודמת. בברית החדשה ספר מתי ה': 39 נאמר: "הַסּוֹטֵר לְךָ עַל הַלְּחִי הַיְמָנִית, הַפְנֵה אֵלָיו גַּם אֶת הָאַחֶרֶת" ואז גם אמר: "אֶהֱבוּ אֶת אוֹיְבֵיכֶם וְהִתְפַּלְּלוּ בְּעַד רוֹדְפֵיכֶם, לְמַעַן תִּהְיוּ בָּנִים לַאֲבִיכֶם שֶׁבַּשָּׁמַיִם (מתי ה' 44-45).

נקודת ההתחלה בללמוד לחיות את חייך באופן שמכבד את המשיח היא לדחות את הדרכים הישנות ובמקומן לאמץ דרכי חשיבה והתנהגות חדשים. ספר אל העברים יב':1-2 בברית החדשה מנחה אותנו "נָסִירָה נָא כָּל מַעֲמָסָה וְגַם אֶת הַחֵטְא הַלּוֹכֵד עַל נְקַלָּה, וּבְסַבְלָנוּת נָרוּצָה אֶת הַמֵּרוֹץ הֶעָרוּךְ לְפָנֵינוּ, 2 בְּהַבִּיטֵנוּ אֶל יֵשׁוּעַ מְכוֹנֵן הָאֱמוּנָה וּמַשְׁלִימָהּ". בוא ונסתכל שניה אל תוך חייך. האם אתה מזהה דבר מה שאינו מכבד את המשיח? יתכן ויש לך התמכרות לסמים או אלכוהול. אולי אינך יכול לשלוט על מה שיוצא מפיך או מרבה לרכל? אולי אתה מצוי במצב של חוסר סליחה עמוק כלפי אחרים? אולי אתה מנהל פעילות מינית מחוץ לחיי הנישואים? מה שלא יהיה הדבר, זהו הזמן להסיר כעת כל דפוס התנהגות ישן ולאמץ דרכי התנהגות חדשים על ידי כך שתתמקד באדון ישוע וביחסים שלך עמו.

כבריאה חדשה אתה כעת חופשי ללמוד את דרכי המשיח ולהתהלך במצוותיו. האדון יציב סביבך גבולות ברורים על מנת להגן עליך, וילמד אותך מהי התנהגות טובה וראויה שתעודד אותך לגדילה ובגרות בחייך הרוחניים.

ישנן שלוש דרכים בהם תוכל ללמוד כיצד לחיות את חייך באופן שמכבד את שם המשיח. דרך אחת היא להתחיל לקרוא את דבר אדוני, הכתובים, באופן יומיומי כדי שהאדון יוכל ללמד אותך מדברו. הדרך השנייה היא לבקש מהאדון לדבר עמך ולהדריך אותך בזמן שאתה מתפלל, שכן התפילה היא מעיין "שיחה אישית" עם אלוהים, בה אנו מדברים עם אלוהים ואף לומדים לשמוע את קולו. הדרך השלישית היא לאפשר למאמינים בוגרים יותר להדריך אותך בהתהלכותך עם האדון ולהראות לך כיצד ליישם את דברו בחייך.

אני רוצה לעודד אותך לבחור בצייתנות לאדון ובבחירת החלטות נכונה ברגע שאתה מבין כיצד אלוהים רוצה שתחשוב, תתנהג ותגיב למצבי החיים השונים. חשוב מאוד שתאמץ את דרכי אלוהים. אני גם רוצה לעודד אותך לבקש מהאדון שידריך אותך למאמינים בוגרים ממך, שיוכלו לעזור לך בגדילה הרוחנית ובהתנהלות, עימם תתנהל בשקיפות על מנת שתצעד בנתיב הבטוח.

לכן, כיצד עליך לחיות חיים המביאים כבוד לאדון ישוע? אתה מגיע לכך על ידי זה שאתה מבקש לאמץ דפוסי התנהגות חדשים ובוחר לחיות חיי צדק.

כשאתה צועד במסע זה של חייך, אני מתפלל עבורך שתחווה את כל הברכות, המעלות והפרי שיביאו עמם דפוסי התנהלות והתנהגות חדשים בחייך.

השיעור הבא